top of page
performance-sailing-dinghy-tiwal3r-header-desktop.jpg

Tiwal 3R

Závodní plachetnice

TIWAL 3R

Zábava v nejryzejší podobě

Zvedá se vítr a vy cítíte, jak vám stoupá adrenalin? Je už na vodě spousta windsurfařů, kite surfařů a wing foilů? Vaše nafukovací plachetnice Tiwal 3R na vás netrpělivě čeká ve svých dvou vakách. Za pouhých 25 minut budete na vodě i vy. Co je na programu? Klouzání, plachtění a surfování. Prostě maximum zábavy, pocitů a spousta čerstvého vzduchu!

hike-sailing-desktop.jpg

14 uzlů

Maximální rychlost

2 tašky + plachta

Snadno přenosné, plachetnice se vejde do 2 tašek

25 minut..

K sestavení plachetnice Tiwal 3R

Plachtění

Tiwal 3R je nadupaná plachetnice, která se snadno ovládá. Zrychluje při sebemenším větříku a má veškerou sílu, kterou potřebujete k tomu, abyste se přesunuli do dalšího prostoru a zároveň si udrželi rychlost. Rychle se dostane do roviny a pohrává si se všemi živly, ať už na moři nebo na jezeře. Na moři je radost být na palubě člunu a jezdit na vlnách, sjíždět vlny a zrychlovat v příboji. Klidně se nadechněte, je to euforie.


Tiwal 3R má vynikající plavební vlastnosti, a to i za nepříznivého počasí. Dobře směřuje proti větru a překlopí se ve své vlastní délce. Kombinuje lehkost a rychlou odezvu pro výjimečný zážitek na palubě. Bavte se, máte to ve svých rukou!

Lehká a precizní plachetnice pro jedinečné zážitky

Ergonomie

Tiwal 3R byl navržen námořníky, pro námořníky. Je určen především jako člun pro jednoho jezdce, ale lze jej používat i ve dvou. Není třeba mít špičkovou fyzickou kondici! Hlavní ovládací prvky jsou za jízdy přímo na dosah. Splétaná lana s jádrem Dyneema® umožňují velmi přesné nastavení podle potřeby. A protože je loď lehká, jakékoli úpravy, které provedete, pocítíte okamžitě. V plachtě je velké monofilové okno, které nabízí dobrý výhled pro sledování bezprostředního okolí na vodě. Prodloužená křídla na zadní straně umožňují optimální polohu podle síly větru a směru plavby. Člun získává na stabilitě a výkonnosti, zejména když se zesílí vítr.

Výkon a přesnost na dosah ruky

Přeprava

1) Plachta

2)  Trup

3)  Konstrukce
Stožár
Kormidlo

Ruční pumpa

Elektrický kompresor

V kufru auta máš plachetnici. Je to kouzelné! Tiwal 3R je sportovní člun, který si můžete vzít kamkoli.Je velmi kompaktní. Sbalí se do tří tašek. Plachtu lze dokonce složit na polovinu, takže se vejde do tašky o stejné délce jako tašky na člun. Ať už plujete pro zábavu nebo závodně, váš člun vás bude doprovázet na všech vodách a všude. Je to pro vás nový způsob, jak si užívat radosti z plachtění.

Montáž

Sestavení trvá 25 minut. Přívody pro jednotlivé šňůry jsou barevně označeny pro snadné nastavení sestavy. 

Demontáž probíhá ještě rychleji: za méně než 20 minut máte plachetnici zpátky v taškách.

Stáhněte si návod k montáži Tiwal 3R

Sportovní plachetnice za pouhých 25 minut

Design

Konstrukce modelu Tiwal 3R je výsledkem intenzivní spolupráce týmu výzkumu a vývoje společnosti Tiwal s našimi dodavateli a super testery. Díky zvolenému designu je Tiwal 3R výkonný a sportovní model, který však zůstává technicky i fyzicky dostupný. Hliníkový exoskelet konstrukce člunu Tiwal 3R je speciálně navržen a vyztužen tak, aby odolal vysokým silám přenášeným plošinou na trup i v silných podmínkách. Konstrukce také umožňuje přesunout váhu jachtaře na záď a zvýšit tak výkon lodi, když se zvedne vítr. Jako vždy v duchu naší nabídky bylo samozřejmě úkolem nabídnout loď, kterou lze rychle sestavit a rozložit. Tvar a styl člunu jsou jednoduché a elegantní. Tiwal 3R nabízí pro tento typ člunu nevídanou kombinaci překypující zábavy a bezkonkurenční praktičnosti. 

Nadupané funkce

Nafukovací trup je vyroben technologií fúze, která zajišťuje tuhost blízkou tuhosti trupu ze skelných vláken, ale navíc je lehký. Tato technologie upřednostňuje použití konstrukčního sestavení různých vrstev materiálů. Nafukovací díly jsou svařeny dohromady, což znamená vynikající odolnost v průběhu času, a nakonec je trup vybaven pravoúhlou lištou na zadní části, která zajišťuje dobré proudění vody a celkově optimální výkon.

Plachtu navrhli naši partneři North Sails speciálně pro model Tiwal 3R. Díky svému trojramennému střihu je to velmi účinná plachta, která umožňuje velkou dávku jemnosti při trimování. Je vyrobena z laminované plachtoviny Xi V2, která pochází ze soutěžních plachet. Jedná se o měkký, pevný a lehký materiál, který nabízí vynikající odolnost proti průtažnosti. Její matná černá barva poskytuje nereflexní povrch, který usnadňuje rychlou čitelnost tvaru plachty. Má také silné latě, které jsou nastavitelné pro přizpůsobení výkonu podle větrných podmínek a pro vytvoření lepšího proudění vzduchu. Výsledkem je velmi tuhá plachta s vynikajícím držením tvaru. Plachta je vybavena stěžněm a ráhnem z 90 % karbonu. To přispívá k dynamičnosti lodi.

Daggerboard a kormidlo jsou vyrobeny z lehkého kompozitního materiálu, který přispívá k celkové tuhosti lodi spolu s rigem. Kormidlo je v prodloužené verzi, která podporuje sílu platformy.

High-tech design

Technické specifikace

Stožár: karbon C90
4,90 m - 5 dílů

Nosník: uhlík C100 - 2 díly

Rám: eloxovaný hliník

Délka trupu: 3,20 m 

Plachta: 10,5 mm (10,5 mm), 3,5 mm (10,5 mm): Plachty: North Sails (Xi V2 a monofilm)

Bloky: Harken & Ronstan

Kormidelní lopatka a daggerboard: Kompozitní materiál

Hmotnost lodi (prázdná): 55 kg
Maximální zatížení: 200 kg
2 dospělé osoby
nebo 1 dospělý + 2 děti Kapacita plachetnice Tiwal 3R na palubě

Maximální zatížení na bočnicích:
1 dospělá osoba / 110 kg (242 liber)

Ponor: 75 cm (2' 5")

První taška

4′9″ × 16″ × 14″ / 26 kg (57 lbs)
Druhá taška:
4′9″ × 16″ × 14″ / 31 kg (68 lbs)
Vak na plachty:
1′6″ × průměr 8″ / 6 kg (12 liber)

Technické specifikace

bottom of page